۸ راه برای کسب و کارهای کوچک که از این طریق می توانند از ورشکستگی اجتناب کنند

مدیریت کسب و کارها می تواند سخت باشد، رشد و توسعه یک شرکت بسیار آسان نیست و در عین حال، در آن روزهای آغاز کار، شما احتمالا در مورد مسائل مالی به چیزهای زیادی توجه نکردید، ایده جلوگیری از بدهی و مدیریت ورشکستگی مورد ملاحظه قرار نمی گیرد، زیرا این طور به نظر می رسد که هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

پیش بینی قبل از ورشکستگی

8 راه برای کسب و کارهای کوچک که از این طریق می توانند از ورشکستگی اجتناب کنند5

غیر قابل پیش بینی بودن این بدان معنی است که شما می توانید از آب آرام به دریاهای طوفانی در یک چشم بهم زدن بیفتید، اما اجازه ندهید که فکر به بدهی شما را از ادامه روند باز دارد.در هر حال فراموش نکنید، اگر بدترین اتفاق بیافتد، بسیار مهم است که برنامه ای برای مدیریت ورشکستگی داشته باشید.
برای شرکت کوچک شما پنج راه وجود دارد که می توانید بدهی خود را کاهش دهید و از ورشکستگی اجتناب کنید.

۱٫ حذف هزینه های غیر ضروری

8 راه برای کسب و کارهای کوچک که از این طریق می توانند از ورشکستگی اجتناب کنند1

ممکن است بسیاری خدمات وجود داشته باشد که خودتان از پس انجام این کار بربیایید، بنابراین نیاز به صرف هزینه برای ان خدمات نخواهید داشت.
یحث خرج های اضافی در دنیای کسب و کار درست است، جان پل کللی از مشاوران بدهی اسکاتلند می گوید: “تقریبا تمام شرکت ها، در برخی از سطوح، پول نقد را برای خرید چیزهایی ارزشی ندارد، پرداخت می کنند.”

اگر شما در این موقعیت هستید، امور مالی خود را بررسی کنید و همه چیز را که شما فکر می کنید برای اجرای روزمره کسب و کار شما غیر ضروری است را بیابید و ان را برای مدیریت ورشکستگی حذف کنید.

۲٫ فروش وسایل اضافی که نیازی به آن ندارید

یک دستگاه فکس دارید که در پنج سال گذشته از آن استفاده نکرده اید؟ یا یک انبار که در آن وسایل اضافی را نگه می دارید؟ فروش آنها را به عنوان یک ایده در نظر بگیرید.
زمانی که احساس خطر مالی کردید، نیاز به مدیریت ورشکستگی دارید.

دارایی های خود را بررسی کنید و هر چیزی را که دیگر از آن استفاده نمی کنید، به فروش برسانید، چه این یک مجموعه از اقلام قدیمی باشد یا وسایل جدید بی کاربرد که دیگر از آنها استفاده نمی کنید. پس از آن شما ناگهان متوجه خواهید شد که فضای بیشتری دارید و پول بیشتری نیز کسب کرده اید.

۳٫ بازپرداخت بدهی را اولویت بندی کنید

8 راه برای کسب و کارهای کوچک که از این طریق می توانند از ورشکستگی اجتناب کنند3

اگر بدهی های خود را پرداخت می کنید، بدهی های با تعهدات تضمین شده تان را اولویت بندی کنید و کسانی را که بالاترین نرخ بهره را دارند، پرداخت کنید
شما همچنین باید گفتگویی را با طلبکاران خود انجام دهید و در مورد شرایط بازپرداخت به گفتگو بپردازید، تا ببینید آیا می توانید با آنها برنامه پرداخت را تنظیم کنید.

 

۴٫ برخورداری از طرح تجاری

یک طرح تجاری برای مدیریت و موفقیت یک شرکت الزامی است، با طرح کسب و کار می توانید مجموعه را به خوبی مدیریت کنید، یک طرح مناسب شامل طرح فروش و بازاریابی، برنامه عملیاتی، بودجه سرمایه و هزینه های پیش بینی شده است.

چاک بنجامین، کارشناس بازرس، می گوید: “همیشه یک طرح کسب و کار به روز شده را حفظ کنید تا کاملا به موفقیت دست یابید”.
اگر وضعیت شما در حال تغییر است (مثلا شما شروع به کم کردن سود می کنید)، باید همیشه مطمئن شوید که طرح کسب و کار شما در وضعیت فعلی چه چیز را نشان می دهد، این به شما این امکان را می دهد تا پیش بینی های مالی مناسب را انجام دهید، تا در صورت امکان از بدهی ها و ورشکستگی کاسته شود و بتوانید مدیریت ورشکستگی درستی را اجرا کنید.

۵٫ اگر یک مشکل وجود دارد، با آن روبرو شوید

8 راه برای کسب و کارهای کوچک که از این طریق می توانند از ورشکستگی اجتناب کنند4

هنگامی که مشکلات در زندگی بوجود می آید، معمولا از آن چشم پوشی می شود و این روش را بازخورد درست می دانند، اما واقعیت این است که نادیده گرفتن مشکلات به ندرت منجر به نتیجه خوبی نمی شود. در عوض، همه چیز را بدتر می کند و زمان طلایی برای مدیریت ورشکستگی را از بین می برد.
با تیم خود صادق باشید، سعی کنید تغییرات لازم را در برنامه کاری انجام دهید، اگر همه چیز واقعا بد به نظر می رسد، با کارشناسان اقتصادی صحبت کنید تا در بهترین زمان از ایجاد بدهی های بیشتر جلوگیری کند.

۶٫ مشکل را شناسایی کنید

کسب و کار شما ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکل شده باشد، شاید یک رقیب یا چند رقبای برجسته وارد بازار شده و سهام سهام داران شرکت را خریده باشند، یا کسب و کار شما با تغییرات در بازار نتوانسته سرپا بماند،
ممکن است دشوار باشد که یک نگاه هدفمند به کسب و کار داشته باشید، اما لازمه اجرای مدیریت ورشکستگی است.
شروع کنید به بررسی زمانی که درآمد بالا بود و فروش قوی داشتید،
این چه زمانی تغییر کرد؟ آیا یک رقیب جدید ظاهر شد؟ ، شکست در به روز رسانی محصول شما و یا مشتریان شما در زمان های سخت کاهش یافته است؟ تعیین مسئله نیمه نبرد است، اگر می توانید دلایلی را مبنی بر اینکه چرا کسب و کار شما دچار مشکل شده است، محدود کنید، می توانید بر چگونگی برخورد با موضوع تمرکز کنید.

 

۷٫ احیای تلاش های بازاریابی

8 راه برای کسب و کارهای کوچک که از این طریق می توانند از ورشکستگی اجتناب کنند6

برطرف کردن نیازهای مشتریان شما یک راه برای اطمینان از موفقیت و مدیریت ورشکستگی است، اگر شما مشتریان خود را در تأمین آنچه که نیاز دارند یاری کنید، آنها مجبور نیستند در جای دیگری به دنبال محصولات باشند.
اگر شما کاملا مطمئن نیستید که مشتری چه میخواهد، از آنها سوال کنید و اطمینان حاصل کنید که به طور کامل آنچه مشتریان شما انتظار دارند را درک کرده اید و در زمان عرضه محصولات جدید از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی (که این یک نوع تبلیغ رایگان نیز هست، از فیس بوک، اینستاگرام و تلگرام استفاده کنید) آنها را مطلع سازید.

۸٫ افزایش بودجه

نیاز به تولید سرمایه بیشتر، زمانی است که تلاش می کنید کسب و کار خود را حفظ کنید یا ارتقا دهید، در این صورت می توانید به اعتبار کسب و کار خود، از بانک ها تقاضای وام کنید، این وام در صورت داشتن بدهی می تواند به بازپرداخت آن کمک کند یا باعث افزایش جریان نقدی در شرکت شود.
فراتر از تامین مالی سنتی شما ممکن است علاقه مند به سرمایه گذاری سهام باشید، این می تواند یک گزینه برای مدیریت ورشکستگی شما باشد اگر شما یک محصول یا خدمات منحصر به فرد داشته باشید و احساس کنید می توانید سرمایه را از طریق سرمایه گذاران جذب کنید، سرمایه گذاری در کسب و کار شما در ازای سهام مالکیت انجام می شود، مقدار سرمایه گذاری به طور معمول سطح مالکیت را تعیین می کند و یا اینکه سرمایه گذار در نقش های مدیریتی یا مشابه دخیل می شود.

نتیجه گیری

اگر کسب و کار شما در حال سقوط است، شما تنها نیستید، واقعیت این است که تقریبا یک سوم کسب و کارها در طول دو سال اول شکست خورده است.
با این حال، راه کارهای بالا را می توانید انجام دهید تا کسب و کار خود را احیا کنید، این مراحل را دنبال کنید و ببینید آیا کسب و کار شما قبل از بسته شدن و تعطیلی قادر به بازیابی است. معمولا پاسخ مثبت است، بنابراین فرصت طلایی مدیریت ورشکستگی را از دست ندهید و از تمام توان خود برای قرار نگرفتن در وضعیت دشوار استفاده کنید.

 

منبع:

www.mahanteymouri.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.