نقش مهم معنویت مالی در موفقیت کسب و کار‌ها

نقش مهم معنویت مالی در موفقیت کسب و کار‌ها، به دست اوردن پول زیاد و موفقیت‌های مالی بسیار با ارزش است. اما در این میان راه‌های به دست آوردن پول و حتی مواردی که پول برای آن‌ها خرج می‌شود نیز دارای اهمیت زیادی می‌باشد. در این مطلب می‌خواهیم در مورد معنویت مالی با شما صحبت کنیم. مواردی که باید به آن‌ها توجه کنید چرا که به طور مستقیم بر روی موفقیت‌های شما و همچنین به دست آوردن احساس رضایت از خودتان تاثیرگذار هستند. میتوان گفت که معنویت مالی به طور کلی ببه اخلاقیات در بحث مسائل مالی می‌پردازد.

چرا برخی می‌گویند پول بد است؟

نقش مهم معنویت مالی در موفقیت کسب و کار‌ها

حتما شما هم با افرادی برخورد کرده‌اید که اعتقاد دارند پول عامل بسیاری از بدی‌های اخلاقی می‌باشد. از کودکی این موضوع به ما القا شده است که پول چیز بدی است و افراد فقیر انسان‌های بهتری هستند. خیلی‌ها هم اعتقاد دارند که با توجه به معنویت مالی و اخلاقیات مالی نمی‌توان پولدار شد و افراد پولدار کسانی هستند که اخلاقیات و معنویت را زیر پا گذاشته و از هر طریقی توانسته‌اند سرمایه‌ای برای خودشان جمع کنند. این دیدگاه کاملاً غلط است و بر عکس اکثر افرادی که به موفقیت‌های مالی رسیده‌اند به بخش معنویت مالی نیز توجه داشته‌اند.

خصوصیت مشترک کسب و کار‌های موفق

اگر با صاحبان کسب و کار‌ها ی موفق و کسانی که نبوغ مالی بالایی دارند صحبت کنید اکثر آن‌ها  اولین چیزیی را که عامل موفقیت کسب و کارشان می‌دانند صداقت است. آن‌ها اخلاقیات، صداقت و درستی را در کسب و کار ابزاری می‌بینند که کسب و کارشان را به موفقیت خواهد رساند. مطمعن باشید بدون داشتن صداقت و درستی در کارتان ممکن است برای مدتی کوتاه و به طور موقت به موفقیت‌هایی برسید اما در دراز مدت این موضوع باعث شکست شما خواهد شد.

توجه به معنویت مالی و هوش تبلیغاتی

زمانی که شما به معنویت مالی در زندگی خود توجه کنید و در هنگام کسب درآمد و همچنین خرج کردن درآمد نکاتی را رعایت کنید این موضوع دهان به دهان در بین مخاطبان و مشتریان شما منتقل خواهد شد و اعتبار کسب و کارتان و موفقیت‌های آن بیشتر خواهد شد و در نقطه مقابل اگر به معنویت مالی و درستی و صداقت در کارتان بی توجه باشید باز هم این موضوع در بین مخاطبان و مشتریان شما پخش خواهد شد و شما ضرر خواهید دید. کسانی که دارای هو ش تبلیغاتی بالایی هستند قدر و ارزش اعتبار و نام یک کسب و کار را می‌دانند و برای به دست آوردن سود بیشتر به طور مقطعی باعث نخواهند شد که این اعتبار دچار خدشه شود.

معنویت مالی و افزایش برکت در کسب و کار شما

این یک واقعیت است که نمی‌توان ان را کتمان کرد. زمانی که شما با صداقت و درستی نسبت به مسائل مالی خود برخورد می‌کنید و علاوه بر استفاده خود از درآمد و پویی که دارید سعی می‌کنید تا حدی به دیگران نیز کمک کنید این موضوع باعث افزایش برکت در کسب و کار شما و موفقیت بیشتر شما خواهد شد.ببه همین دلیل است که یکی از عادات مالی افرادی که دارای هوش مالی بالا هستند این است که درصدی از درآمدشان را برای کمک کردن به دیگران در نظر می‌گیرند.

این کار باعث خواهد شد این افراد آرامش و رضایت خاطر بیشتری نسبت به خودشان و کسب و کارشان داشته باشند و بتوانند با فکری بهتر به مدیریت مالی کسب و کار خود بپردازند. گرایش به نیکی در ذات همه انسان‌ها وجود دارد و انجام این چنین کار‌هایی باعث خواهد شد که شخص به طور نا خود آگاه انگیزه و پشتکار بیشتری پیدا کند.

رسالت با ارزشی را برای کسب و کارتان تعیین کنید

نقش مهم معنویت مالی در موفقیت کسب و کار‌ها1

داشتن یک رسالت با ارزش باعث خواهد شد که شما انرژی و پشتکار بیشتری داشته باشید و همچنین احساس رضایت بالاتری از خود را به دست بیاورید. به عنوان مثال می‌توانید کارآفرینی در کسب و کار را یک رسالت برای خودتان تعیین کنید و با تلاش برای افزایش هوش کارآفرینی خود و کمک به دیگران برای شاغل شدن علاوه بر گسترش کسب و کارتان یک رسالت با ارزش نیز در کسب و کارتان داشته باشید و یا اینکه رسالت کمک به دیگران را برای خودتان تعیین کنید و این رسالت را نسبت به دست آوردن پول بیشتر در اولویت قرار بدهید.

مطمعن باشید زمانی که شما برای رسیدن به چنین رسالتی تلاش کنید به صورت نا خود آگاه موفقیت‌های مالی و سود بیشتر نیز نصیب شما خواهد شد چرا که مخاطبانتان رسالت با ارزش شما را درک کرده و قدر آن را می‌دانند.

اهمیت کسب درآمد حلال

افزایش درآمد و کسب پول بیشتر مسئله بسیار با ارزشی است اما این نکته را فراموش نکنید که کسب درآمد از هر راهی نمی‌تواند شما را به موفقیت برساند. مراقب باشید و به درامد حلال و حرام اهمیت بدهید. وارد شدن درآمد حرام به کسب و کار و زندگی مالی شما حداقل ضررش این است که آرامش و احساس رضایت شما را از بین خواهد برد.

حتی اگر شخصی وجود داشته باشد و بگوید که من برایم این مسائل اهمیت ندارد ولی از آنجایی که ذات و فطرت انسان به طور طبیعی به سمت نیکی گرایش دارد باز هم آرامش و احساس رضایت از این شخص گرفته شده و در آینده دچار شکست خواهد شد. این جمله را حتما شنیده‌اید که بار کج به منزل نخواهد رسید.

نتیجه‌گیری

اکثر افرادی که دارای هوش مالی بالایی هستند به معنویت مالی و اخلاقیات در کسب و کارشان اهمیت زیادی می‌دهند. این افراد توانسته‌اند نام نیکی را در دنیای کسب و کارشان برای خودشان ایجاد کنند که به معنای یک ثروت و سرمایه بسیار با ارزش است. توجه نکردن به اخلاقیات و معنویت مالی در کسب و کار ممکن است به طور مقطعی باعث شود اشخاصی به سود‌های کلانی هم دست پیدا کنند اما به طور کلی مطمعن باشید که راه موفقیت در دراز مدت توجه به معنویت مالی، صداقت و درستی در کسب و کار است. با توجه به معنویات مالی نه تنها زودتر به موفقیت‌های بزرگ خواهید رسید بلکه احساس آرامش و رضایت بیشتری نیز در زندگی خود خواهید داشت.

 

منبع:

www.mahanteymouri.ir

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.